Letní škola IT 2017

Brno | 2017

Programování ti dává moc vytvořit cokoli. Dá se naučit, není to strašák. Stačí jen vůle tvořit a nebát se začít.
Letní škola IT s Czechitas je týdenní tábor pro holky ze středních škol. Pro ročník 2017 v Praze i v Brně!

S námi tě čeká týden plný programování, grafiky a zajímavých IT technologií

Programuj, buď kreativní, vytvoř si vlastní blog nebo hru. Zkus to s námi a vytvářej nové věci a nové aplikace. S technologiemi můžeš změnit svět. Programování se dá naučit. Nemusíš být ve všem génius, abys to uměla. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a být pilná. Začni tvořit hned.

Registrace uzavřena!
Sample image

O co tedy jde?

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než je jako uživatel znáš. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno vlastně znamená a jak to chodí v praxi. Naučíme tě základy tvorby webu, programování i grafiky. Pojď do toho s námi a přesvědč se, že IT není jen pro kluky.

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme:

 • jak vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
 • jak pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
 • jak programovat a vytvořit si vlastní aplikaci

Že jsi začátečnice a HTML, CSS ani programovací jazyk ti nic neříká? Nevadí! Kurz je určen úplným začátečnicím. Probíranou látku s tebou projdeme postupně, pěkně od začátku a podle tvého tempa.

Sample image
Sample image

Co tě ještě čeká?

 • V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. Minulý rok jsme si třeba hráli s virtuální realitou a 3D tiskem
 • Podíváš se na místa, kde IT žije, a do prostor našich partnerů z oboru.
 • V rámci kurzu poznáš spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech nebo univerzitních laboratořích. Na loňském ročníku jsme přivítali třeba vývojářku ze Skype nebo zástupce vývojářů z Microsoftu, talentované studentky z FI MUNI nebo letecké inženýrky.
 • A hlavně potkáš partu dalších 30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
 • Čeká nás spousta práce. Ale bude to stát za to!

Důležité informace

Kdy je Letní škola IT?

6. 8.–12. 8. 2017

Kde se to koná?

Fakulta informatiky MU v Brně
Botanická 68a
602 00 Brno-Královo Pole

Koleje Kounicova
Kounicova 507/50
602 00 Brno-Královo Pole
skm.muni.cz/kolej/kounicova

Impact Hub
Cyrilská 7
602 00 Brno

Kolik to stojí?

Jen 3 999 Kč na celý týden. Cena zahrnuje plnou penzi, zábavu na celý týden, spoustu zkušených lektorů, mnoho nových znalostí, zajímavých exkurzí a ubytování na vysokoškolských kolejích od neděle do soboty. Cena nezahrnuje dopravu po Brně. Cena letní školy bez ubytování na kolejích je 2 999 Kč.

Storno poplatky

Chápeme, že tvé plány se mohou nečekaně změnit. Storno poplatky jsou následující:

 • do 25.6.2017 před začátkem LŠ vracíme 100%
 • do 9.7.2017 před začátkem LŠ vracíme 70%
 • do 23.7.2017 před začátkem LŠ vracíme 50%
 • od 24.8.2017 před začátkem LŠ - 0%

Jak mohu platit?

Pro dokončení registrace je nutné počkat, až ti pošleme přijímací mail s fakturou, a potom převést částku na náš transparentní účet 2800755355/2010 s poznámkou pro příjemce, která bude obsahovat jméno účastnice. Zda-li peníze v pořádku došly Ti potvrdíme e-mailem do 5 pracovních dnů.

A co ubytování a jídlo?

Jídlo a ubytování na dobu konání letní školy je zajištěné. Jestli máš nějaké speciální potřeby (bezbariérový přístup, stravovací omezení), napiš nám o tom do registračního formuláře.

Kdo se může přihlásit?

Protože evidujeme vysoký zájem o účast na Letní škole IT i od holek/kluků nestředoškolaček/láků, rozhodli jsme se i vám dát šanci se letní školy zúčastnit. Vybíráme následovně:
1. kolo – do 10. 7. jen pro dívky středoškolačky (mohou se dále hlásit do 17. 7.)
2. kolo – v období 11. - 13. 7. budeme nezaplněná místa doplňovat dívkami do 25 let
3. kolo – v období 14. - 17. 7. budeme nezaplněná místa doplňovat kluky středoškoláky
Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky náboru.

Potřebuji vlastní notebook?

V případě, že nemáš možnost vzít si vlastní NB, rády ti ho půjčíme. Dej nám o tom vědět v přihlašovacím formuláři.

Přihlas se na Letní školu IT!

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout). Součástí programu budou teoretické přednášky i workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích Masarykovy univerzity, které jsou 5 minut chůze od přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme i účastnicím z Brna, v minulých ročnících byly účastnice smutné, že byly odříznuté od kolektivu a večerní zábavy. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to velmi doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak budou dívky trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu: hry, sportovní a kulturní aktivity aj. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Přednáškovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Odbornou část doplňují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů. Na volných aktivitách se podílejí studenti pedagogických a volnočasových oborů s dlouholetou praxí. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Vyplnil/a jsem přihlášku a zaplatila poplatek. Potřebuji vyplnit ještě nějaké formuláře?

Kromě registračního formuláře, který je nutné vyplnit společně s přihláškou, je třeba první den donést vytisknuté a podepsané následující formuláře: potvrzení od lékaře/potvrzení o bezinfekčnosti a dobrozdání rodiče. Dokumenty pošleme včas e-mailem.

Mám další otázky, na koho se mohu obrátit?

Eva Maliňáková, organizátorka, 777 985 578, eva@czechitas.cz

Program

neděle

6. 8. 2017

Ubytujeme se na kolejích a potom se všichni potkáme u seznamovacích aktivit. Počítáme i s holkami, které neplánují přespávat na kolejích.

pondělí

7. 8. 2017

Vytvoříme statické webové stránky. Takovou osobní vizitku: Úvod do HTML/CSS. Večer tě čekají zábavné IT bojovky na seznámení.

úterý

8. 8. 2017

Oživíme a obarvíme stránky a přidáme jim dynamiku. Vytvoříme si své nové já ve vektorové grafice. Navštívíme aerospace prostory v Honeywell.

středa

9. 8. 2017

Užijeme si ochutnávku několika aktivit z dílen laboratoří Fakulty informatiky MU. Co si pod tím představit? Třeba nahlédnutí pod pokličku virtuální reality.

čtvrtek

10. 8. 2017

Vytvoříme první aplikaci: základy programování v Javascriptu nebo se můžeš vrhnout na Arduino – elektronickou stavebnici. Večer ti ukážeme prostory Y Softu a vyzkoušíš si u nich například 3D tisk.

pátek

11. 8. 2017

Závěrečný hackathon a párty v Impact Hubu. V týmech vytvoříme stránky nebo aplikaci a budeme soutěžit o ceny.

sobota

12. 8. 2017

9:00 Rozloučení, volný program – poznej Brno

Co vám vzkazují holky z loňské Letní školy IT?

„Holky, jděte do toho! Nemáte se čeho bát a objevíte věci, o kterých jste ani nevěděly, že zvládnete. Tak skvělou zkušenost jsem s IT nikdy neměla a holky z Czechitas dokážou pořádně namotivovat! Letní škola IT mi otevřela obzory a seznámila mě s věcmi, co jsem předtím neznala a teď vím, že je chci zařadit i do mé budoucnosti.“

Lenka

„Holky, věnovat IT týden svého života je nejlepší nápad, jaký vám přišel do hlavy. Před letní školou jsem na počítači zvládala checkovat maily a FB a tím to končilo. Po letní škole už vím, že počítače nám nabízí víc možností... A že je pro tebe slovo „programování“ jedna velká neznámá? Tak s tím něco udělej, není to vůbec složitý, stačí se jenom přihlásit!“

Helena Havelková

„Dievčatá určite sa nebojte toho, že my, dievčatá, nemáme čo robiť v IT. Aj cez Czechitas som spoznala ďalších 30 skvelých dievčat, ktoré majú rovnaký záujem o IT ako ja. S lektormi a vedúcimi sme zažili kopec zábavy, navštívili sme našich možno budúcich zamestnávateľov a získali nové priateľstvá. Napriek tomu, že nie som z Čiech, dostala som šancu tam ísť a určite neľutujem. :) Určite sa prihlás aj TY a buď ďalšou „IT PRINCESS“, ktorá (čo vieš?) možno zmení svet!“ :)

IT princess Peťa :)

„Letní škola je super. Otevřela mi oči a ukázala, že i holku jako já, která neměla žádné zkušenosti a ambice v IT, to může zaujmout a začít bavit. Nebojte se neúspěchu v tomto oboru. Neúspěch je nevyužít příležitost, tak se jí teď pevně chyťte a už nepusťte.“

Alice Prokešová

Náš tým

Eva

Eva Maliňáková, event manažer


+420 777 985 578

Eva zajišťuje organizaci Letní školy IT v Brně. Uvidíte ji tam celý týden a můžete se na ni obracet se všemi otázkami ohledně brněnského turnusu po celou dobu trvání letní školy. Také se stará o komunikaci s účastnicemi a rodiči. Stará se o administrativu, jídlo a dárky. Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně Letní školy IT, kontaktujte Evu.

Bara

Barbora Bühnová, odborný garant

Bára bude po celou dobu konání Letní školy IT v Brně naší spojkou s Masarykovou univerzitou, která bude od pondělí do pátku letní školu hostovat, a to přímo na Fakultě informatiky MU. Bára vám ale pomůže nejen s orientací po univerzitě, ale i s orientací v IT obecně, zvlášť pokud se nám podaří zaujmout vás natolik, že se budete chtít dozvědět více o vysokoškolském studiu IT oborů.

Hlavní partneři

Mediální partneři