Letní škola IT

Praha | 2017

Programování ti dává moc vytvořit cokoli. Dá se naučit, není to strašák. Stačí jen vůle tvořit a nebát se začít.
Letní škola IT je týdenní tábor pro holky ze středních škol. Pro ročník 2017 v Praze i v Brně!

S námi tě čeká týden plný programování, kódování a grafiky

Programuj, kóduj, vytvoř si vlastní blog nebo hru. Zkus to s námi a vytvářej nové věci a nové aplikace. S technologiemi můžeš změnit svět. Programování se dá naučit. Nemusíš být ve všem génius, abys to uměla. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a být pilná. Začni tvořit hned.

Přihlas se na Letní školu IT!
Sample image

O co tedy jde?

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než je jako uživatel znáš. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno vlastně znamená a jak to chodí v praxi. Naučíme tě základy tvorby webu, programování i grafiky. Pojď do toho s námi a přesvědč se, že IT není jen pro kluky.

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme:

 • jak vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
 • jak pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
 • jak programovat a vytvořit si vlastní aplikaci

Že jsi začátečnice a HTML, CSS ani programovací jazyk ti nic neříká? Nevadí! Kurz je určen úplným začátečnicím. Probíranou látku s tebou projdeme postupně, pěkně od začátku a podle tvého tempa.

Sample image
Sample image

Co tě ještě čeká?

 • V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. Minulý rok jsme si třeba hráli s virtuální realitou a LEGO roboty.
 • Podíváš se na místa, kde IT žije, a do prostor našich partnerů z oboru.
 • V rámci kurzu poznáš spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech nebo univerzitních laboratořích. Na loňském ročníku jsme přivítali třeba vývojářku ze Skype nebo zástupce vývojářů z Microsoftu.
 • A hlavně potkáš partu dalších 30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
 • Čeká nás spousta práce. Ale bude to stát za to!

Důležité informace

Kdy je Letní škola IT?

20. 8. 2017 – 26. 8. 2017

Kde se to koná?

ČVUT v Praze, Fakulta informačních technologií
Thákurova 9
Praha 6 – Dejvice

ČVUT v Praze, Fakulta elektrotechnická
Karlovo náměstí 13
Praha 2 – Nové Město

Kolik to stojí?

Jen 4 999 Kč na celý týden. Cena zahrnuje plnou penzi, zábavu na celý týden, milion zkušených lektorů, spoustu nových znalostí, zajímavých exkurzí a ubytování na vysokoškolských kolejích od neděle do soboty. Cena nezahrnuje dopravu po Praze.

Storno poplatky

Chápeme, že tvé plány se mohou nečekaně změnit. Storno poplatky jsou následující:

 • do 10.7.2017 před začátkem LŠ vracíme 100%
 • do 24.7.2017 před začátkem LŠ vracíme 70%
 • do 7.8.2017 před začátkem LŠ vracíme 50%
 • od 8.8.2017 před začátkem LŠ - 0%

Jak mohu platit?

Pro dokončení registrace je nutné počkat, až ti pošleme přijímací mail s fakturou, a potom převést částku na náš transparentní účet 2800755355/2010 s poznámkou pro příjemce, která bude obsahovat jméno účastnice. Zda-li peníze v pořádku došly Ti potvrdíme e-mailem do 5 pracovních dnů.

A co ubytování a jídlo?

V rámci podpory partnera ČVUT je možné zajistit ubytování na vysokoškolských kolejích. Zdarma. Stačí nám dát vědět v přihlašovacím formuláři.

Jídlo na celé dny je zajištěné. Jestli máš nějaké speciální potřeby, napiš nám o tom do registračního formuláře.

Kdo se může přihlásit?

Protože evidujeme vysoký zájem o účast na Letní škole IT i od holek/kluků nestředoškolaček/láků, rozhodli jsme se i vám dát šanci se letní školy zúčastnit. Vybíráme následovně:
1. kolo – jen pro středoškolačky/holky (do 31. července)
2. kolo – pro holky do 25 let (24.–31. července) pouze při nenaplněné kapacitě!
3. kolo – pro kluky středoškoláky (27.–31. července) pouze při nenaplněné kapacitě!
Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky náboru.

Potřebuji vlastní notebook?

V případě, že nemáš možnost vzít si vlastní NB, rády ti ho půjčíme. Dej nám o tom vědět v přihlašovacím formuláři.

Přihlas se na Letní školu IT!

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako příměstský tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00. Součástí programu budou teoretické přednášky i workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci ČVUT a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd i večeře. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Moje dcera není z Prahy. Zajišťujete i ubytování?

Pro účastnice nabízíme možnost ubytování zdarma na kolejích ČVUT, které jsou 5 minut chůze od přednáškových prostor. Stačí nám do registračního formuláře uvést, že máte o ubytování zájem.

Ubytování doporučujeme i účastnicím z Prahy, v minulých ročnících byly účastnice smutné, že byly odříznuté od kolektivu a večerní zábavy. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to velmi doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak budou dívky trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích, zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu: hry, sportovní a kulturní aktivity aj. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Přednáškovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Odbornou část doplňují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů ČVUT, Microsoft, Nestlé a ŠKODA AUTO. Na volných aktivitách se podílí tým Czechitas. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Vyplnil/a jsem přihlášku a zaplatila poplatek. Potřebuji vyplnit ještě nějaké formuláře?

Kromě registračního formuláře, který je nutné vyplnit společně s přihláškou, je třeba první den donést vytisknuté a podepsané následující formuláře: potvrzení od lékaře/potvrzení o bezinfekčnosti a dobrozdání rodiče. Dokumenty pošleme včas e-mailem.

Mám další otázky, na koho se mohu obrátit?

Jiří Přikryl, organizátor Czechitas, 724 889 683, jirka.prikryl@czechitas.cz

Program

neděle

20. 8. 2017

Ubytujeme se na kolejích a potom se všichni potkáme u seznamovacích aktivit. Počítáme i s holkami, které neplánují přespávat na kolejích.

pondělí

21. 8. 2017

Vytvoříš si vlastní webové stránky pomocí HTML/CSS.

úterý

22. 8. 2017

Čeká nás grafika. Ve vektorech si nakreslíš svou vlastní mandalu. Podíváme se do Microsoftu.

středa

23. 8. 2017

Budeme si hrát s legoroboty a navštívíme Nestlé.

čtvrtek

24. 8. 2017

Vytvoříme první aplikaci: základy programování v Javascriptu nebo se můžeš vrhnout na Arduino – elektronickou stavebnici. Uděláme si exkurzi do SAGElab / Humanoid ČVUT. Na exkurzi zavítáme do ŠKODA AUTO.

pátek

25. 8. 2017

Závěrečný hackathon a párty. V týmech vytvoříme stránky nebo aplikaci a budeme soutěžit o ceny.

Co vám vzkazují holky z loňské Letní školy IT?

„Určitě neváhejte se přihlásit. Nebát se, i když zezačátku nikoho nebudete znát. Všichni jsou moc fajn, se vším Vám pomohou. A určitě za to celý týden stojí. Rozšíří Vám obzory. Naučíte se spoustu věcí. Zvýší Vám to i sebevědomí. :)“

Anna M.

„Letní škola byla úžasná zkušenost, nejen že jsme si zkusily spoustu zajímavých věcí, jako třeba vytvořit vlastní webové stránky nebo programovat LEGO roboty, ale zároveň jsme poznaly nové kamarádky, které se chtějí věnovat stejnému oboru. Navíc nám pomáhali úžasní lektoři, kteří nám poradili s jakýmkoli problémem a byli spíše našimi kamarády než učiteli.“

Kristýna

„Ať už víš nebo nevíš, co IT je, běž do toho. Už jen proto, že v životě se má vyzkoušet vše a určitě by tě mrzelo, nevyzkoušet si to. Na konci budeš vědět na sto procent, že IT není pro tebe to správné rozhodnutí, nebo právě je to ta správná cesta, kterou se vydat! :)“

Makyna

Náš tým

Jirka

Jiří Přikryl, kontaktní osoba


+420 724 889 683

Jirka se stará o hlavní komunikaci s účastnicemi a rodiči. Stará se o administrativu, jídlo a dárky. Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně Letní školy IT, kontaktujte Jirku.

Mirka

Miroslava Čechová, projekt manažer


+420 721 822 371

Mirka se na Letní škole IT stará o to, že všechno šlape, jak má. Zařizuje program a je to hlavní osoba, na kterou se můžete obracet se všemi otázkami ohledně turnusu v Praze. Mirku uvidíte v Praze po celou dobu trvání Letní školy IT.

Pavla

Pavla Verflová, event manažer


+420 737 380 455

Pavla se na Letní škole IT stará o lektory, prostory, ve kterých se holky budou pohybovat, a ubytování holek. Kontaktovat ji můžete na pavla.verflova@czechitas.cz.

Hlavní partneři